Strona główna

Kalendarium 2008

Obóz zimowy - jedno ze zdjęć
26 XII 2008 - 4 I 2009

Przełom roku, spędziliśmy oczywiście w górach na pieszych wędrówkach, narciarskim szaleństwie i szampańskiej zabawie sylwestrowej. Tym razem wybraliśmy się w piękny Beskid Wyspowy. Śniegu było co niemiara, góry piękne, towarzystwo przesympatyczne, ... czego chcieć więcej od życia?

Zapraszamy do obejrzenia: Obóz zimowy 2008/09 - galeria zdjęć ».

Świeczki - obrazek okołowigilijny
16 XII

Wigilia Klubowa

Jak co roku przed świętami, spotkaliśmy się by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia na nadchodzący rok.

6 - 7 XII

Rajd „Mikołajki”

Pojechaliśmy szukać Świętego Mikołaja w okolice Niekłończycy! I udało się - Mikołaj pojawił się u nas w sobotni wieczór, rozdał prezenty, poprosił nas o wykazanie się różnorakimi umiejętnościami.

Pospacerowaliśmy sobie też nad Odrą, Zalewem, przez Trzebież i po Puszczy Wkrzańskiej a wieczory spędzaliśmy przy gitarze i śpiewie.

Czarnogóra [zdjęcie]
2 XII

Czarnogóra - pokaz zdjęć

Paweł i Ewelina we wrześniu tego roku, wybrali się do Czarnogóry, którą postanowili objechać rowerami. Opowiedzieli nam swoje przygody, ilustrując je ciekawymi zdjęciami. Podczas pokazu, skosztowaliśmy też smacznej burki i czarnogórskiego piwa.

Irlandia - Moherowe Klify [zdjęcie]
25 XI

Kocham Cię jak Irlandię czyli wspomnienia z Zielonej Wyspy

Michał i Ania Sieliccy, pokazali nam zdjęcia z ich tegorocznej wyprawy do Irlandii. Byli zarówno w stolicy państwa Irlandia, mniejszych i większych miejscowościach państwa, pochadzali po górach, zerknęli na Atlantyk z Moherowych Klifów, a także byli na brytyjskiej części Wyspy. Pokaz był więc bardzo ciekawy.

Spływ Regą - szalony kormoran [zdjęcie]
18 XI

Rugia, Rega - 2 pokazy zdjęć

Połączony pokaz zdjęć z dwóch wyjazdów.

Na początku lipca br., pojechaliśmy rowerami na niemiecką wyspę Rugia, zaś w połowie sierpnia, wyruszyliśmy na spływ malowniczą zachodniopomorską rzeką Regą.

Pokazaliśmy Wam zdjęcia z obu tych wyjazdów.

Zdjęcia ze spływu Regą, możecie również obejrzeć w naszej galerii: Rega 2008 »

Księżyc nad Jeziorem Głębokie - zdjęcie
13 XI

Spacer księżycowy

Jak co miesiąc, spacerowaliśmy i wyliśmy pod księżycem w Puszczy Wkrzańskiej.

Teplickie Steny - Kolosy
6 - 11 XI

... czyli studencki Rajd Górski „Gronie”

Ten długi listopadowy weekend zawsze wykorzystujemy na górski wyjazd. Wreszcie po kilku latach weekend był na prawdę długi więc wybraliśmy się na 4-5 dni w okolice miejscowości Teplice n. Metuji, poprzeciskaliśmy się przez Błędne Skały i szczeliny Szczelińca Wielkiego, obejrzeliśmy Skalne Grzyby, bazylikę i kalwarię w Wambierzycach i twierdzę w Kłodzku.

Zapraszamy do obejrzenia: Gronie - galeria zdjęć z wyjazdu »

Organizatorzy: „Łysy”, „Kudłaty”
4 XI

Lwów - pokaz zdjęć

Zdjęcia Krzysia „Łysego” Marciszewskiego z sierpniowego wyjazdu do Lwowa.

Znicz [zdjęcie]
1 XI

Spacer po Cmentarzu Centralnym

Tradycyjnie, jak co roku, w dniu święta Wszystkich Świętych, wybraliśmy się na wieczorny, klimatyczny spacer po szczecińskim Cmentarzu Centralnym.

28 X

Mała Fatra - slajdy

Wyjątkowo w tym roku popularnym wśród nas miejscem wyjazdu, było urocze słowackie pasmo Mała Fatra. Wyjazdów w te tereny było kilka, zaprezentowaliśmy Wam małą kompilację zdjęć z nich wszystkich. Przy okazji, pokazaliśmy również kilka zdjęć z Wielkiej Fatry i Gór Choczańskich - sąsiednich pasm.

21 X

Syberia - slajdy

Pokaz slajdów z tegorocznego wyjazdu na Syberię.

Wyjazd zorganizowany był przez firmę Arsoba Travel i trwał trzy tygodnie. Uczestnicy byli m.in. nad jeziorem Bajkał, pochodzili po kilku górkach, zapoznali sie z życiem głębi Rosji a kulminacyjnym punktem wyjazdu była obserwacja całkowitego zaćmienia słońca na ałtajskim stepie.

Na wyprawie było też czworo krokowców (Andzia, Grażka, Łysy i Qba), którzy podczas naszego wtorkowego spotkania opowiedzieli nam jak przebiegł im wyjazd.

11 - 12 X

Eberswaldzka winda wodna

W weekend wybraliśmy się do Niemiec, zobaczyć nietypową śluzę wodną - tzw. "Windę wodną", która znajduje się niedaleko Eberswalde. Dobra pogoda i ciekawe atrakcje sprawiły, że mieliśmy wyśmienite humory i z rozrzewieniem wpominamy wyjazd.

Organizator: Qba
16 IX

Spacer Księżycowy

Spacer pod pełnym księżycem po Puszczy Wkrzańskiej.

Spływ Regą - szalony kormoran [zdjęcie]
14 - 17 VIII

Weekendowy spływ rzeką Regą od Płotów do Trzebiatowa.

Zobacz galerię zdjęć ze spływu »

Organizatorzy: Ewelina, Zetko
18 - 20 VII

Woświn - urodziny Aliny

Wakacyjny weekend spędziliśmy na „ranczu” u Aliny, żeglując katamaranem po Woświnie, grając w siatkę i ogólnie się leniąc :P No dobrze - co niektórzy pojeździli sobie jeszcze rowerami :-)

Wapienne klify wyspy Rugia [zdjęcie]
5 - 09 VII

Rowerem na Rugię

Start ze Świnoujścia, skąd wybrzeżem Bałtyku dojechaliśmy na niemiecką wyspę Rugia. Nie wszystko wyszło tak jak chcieliśmy (wypadki, zła pogoda - prześladowały nas), to wyjazd był przedni.

Organizatorzy: Ewelina, Zetko
24 VI

Rajd rowerowy „Vineta” 2008 - Kaszuby - pokaz zdjęć

Podczas wtorkowego spotkania klubowego, obejrzeliśmy zdjęcia z majowego wyjazdu rowerowego na Kaszuby.

Kajakami na Międzyodrzu [zdjęcie]
22 VI

Kajakami po Międzyodrzu

Kolejna niedziela w kajaku na szczecińskim międzyodrzu. Tym razem w piątkę szukaliśmy nieistniejących, zarośniętych połączeń między kanałami :-)

Księżyc nad Jeziorem Głębokie - zdjęcie
18 VI

Spacer księżycowy

Jak co miesiąc, pospacerowaliśmy pod księżycem po Puszczy Wkrzańskiej.

Kajakami na Międzyodrzu [zdjęcie]
15 VI

Kajakami po Międzyodrzu

Niedzielę spędziliśmy w kajaku na szczecińskim międzyodrzu. Podziwialiśmy piękno przyrody: czaple, bociany, lilie wodne, odgłosy godowe żab oraz rodzinną naukę pływania dla małych kaczuszek :-)

Logo konkursu
29 V

Konkurs zakończony! Otrzymaliśmy prawie 300 prac od niemal 100 uczestników. Zamieściliśmy pełne wyniki oraz galerię najlepszych prac.

Szczegóły na stronie Konkursu »

22 - 25 V

Studencki Rajd „Vineta” - Kaszuby

W tym roku dla odmiany, nie pojechaliśmy nad morze, lecz wsiedliśmy na rowery i w drugi długi weekend majowy objechaliśmy rowerami najciekawsze miejsca Kaszub.

Organizator: „DonCamillo”
Księżyc nad Jeziorem Głębokie - zdjęcie
19 V

Spacer księżycowy

Comiesięczny spacer pod księżycem po Puszczy Wkrzańskiej.

Kajakami na Międzyodrzu [zdjęcie]
11 V

Kajakami po Międzyodrzu

W samo południe spotkaliśmy się u bram kąpieliska Dziewoklicz i na 6 godzin wybraliśmy się na kajaki. Najpierw w kierunku Wyspy Adama (?) (którą spenetrowaliśmy), potem w górę Odry, kanałem Kurowskim do Siadła Dolnego na lody a potem Kanałem Żeglarskim, i z powrotem Odrą na Dziewoklicz. Pogoda ogólnie dopisała - było ciepło, tylko pod koniec nas nieco przewiało i wykołysało. Mieliśmy jeden „lewy” kajak ale nam to nie przeszkadzało.

Żeby było bardziej ogólnorozwojowo - na Dziewoklicz i z powrotem dojechaliśmy rowerami :-)

Namioty na Prowizorze [zdjęcie]
26 IV - 4 V

Na długi majowy weekend jak zwykle uciekliśmy w góry. Tym razem były to Sudety Wschodnie, a dokładniej czeskie Jesioniki i okolice. Zdobyliśmy najwyższy z okolicznych szczytów - Pradziada (1492m npm), wjechaliśmy na tamtejszą wieżę, wleźliśmy także na Szeraka i Śnieżnik. Na trasie gotowaliśmy się w słońcu i brnęliśmy w śniegu po kolana (jednocześnie). Spaliśmy (jak zwykle na „Provi”), pod namiotami choć czasem robiliśmy odstępstwa od tej reguły. Na obiad makaron gotowany nad ogniskiem, z dodatkiem warzywek i kiełbachy oraz inne smakołyki a po jedzeniu gitarowe śpiewanie pod gwiazdami - przy tymże samym ognisku. Górki niewysokie, ale piękne a wspomnienia niezapomniane :-)

Zobacz: „Prowizora” 2008 - galeria zdjęć »

Organizatorzy: Mariiija, Łasic
15 IV

Niemcy - pokaz zdjęć

Pokaz zdjęć z półtorarocznego pobytu Aliny na wymianie studenckiej w Niemczech. W przerwach na naukę i praktyki, Ala zwiedziła kilka niemieckich miast. Zobaczyliśmy i posłuchaliśmy o pięknych zabytkach Oldenburga, Hamburga, Bremy, Hannoveru, Bremerhaven, Köln oraz Drezna. Dowiedzieliśmy się również co nieco o zwyczajach naszych sąsiadów.

Wieża obserwacyjna na obrzeżach Parku Narodowego „Ujście Warty” [zdjęcie]
11 - 13 IV

Na ten wiosenny weekend wybraliśmy się na północne krańce województwa lubuskiego. Na terenach tych znajdują się Park Krajobrazowy i Park Narodowy „Ujście Warty” pokrywające swym obszarem rozlewiska Warty w okolicach jej ujścia do Odry.

Zobacz galerię zdjęć Ujście Warty - Odra 2008.

Organizatorzy: Ewelina, Zetko
Spotkanie w parku kasprowicza [zdjęcie]
24 III

W Lany Poniedziałek pięcioro dzielnych rowerzystów zebrało się w Parku Kasprowicza i wyruszyło w kierunku j. Świdwie.

Zobacz krótki opis i małą galerię zdjęć: Rowerami nad Jeziorem Świdwie »

Organizator: Zetko
Na kamieniu „serce” w Puszczy Bukowej [zdjęcie]
24 III

Lanoponiedziałkowy spacer

Także w Śmingusa Dyngusa, ci którzy nie mieli rowerów, wybrali się na spacer po drugiej szczecinskiej puszczy - Bukowej.

Litwa - zamek w Trokach [zdjęcie]
14 III

Litwa, Wilno - pokaz zdjęć

Pokaz zdjęć z kilkudniowego wyjazdu Krzysia „Łysego” Marciszewskiego z towarzystwem na Litwę w lutym tego roku. Zwiedzili oni Wilno (z jego pięknymi zabytkami) oraz zamek w Trokach.

W organizacji wyjazdu pomagał nam tamtejszy, zaprzyjaźniony Klub Włóczęgów Wileńskich.

Organizator: Łysy
Rajd Babolenie - miniaturka zdjęcia
7 - 9 III

Rajd „Babolenie”

Coroczny rajd z okazji Dnia Kobiet.

W tym roku organizatorzy zabrali nas w okolice Płotów i Gryfic, w piękne dorzecze rzeki Regi. Wędrówka była wspaniała i jedno jest pewne - trzeba tam latem wrócić na kajaki!

Organizatorzy: Pszczółek, JakiDoJarek
Beskid Żywiecki - zachód słońca - miniaturka jednego z pokazowych zdjęć
4 III

Górski Obóz Zimowy 2007/08 - pokaz zdjęć

Zdjęcia z naszego ostatniego zimowego wyjazdu w Beskid Żywiecki. Włóczyliśmy się wtedy po górach, jeździliśmy na nartach i desce, graliśmy na gitarach a w kluczową noc, hucznie przywitaliśmy Nowy Rok.

Słowenia - Alpy - miniaturka jednego z pokazowych zdjęć
26 II

Słowenia Show ;-)

...czyli po polskiemu pokaz zdjęć z wyprawy Eweliny i Pawła do Słowenii, latem zeszłego roku. Podczas wyprawy zjeździli oni rowerami słoweńskie wybrzeże, połazili po Alpach Julijskich, zwiedzili kilka słoweńskich i włoskich miejscowości.

Organizatorzy: Ewelina, Zetko
Wilno, Ostra Brama - zdjęcie
18 - 24 II

Wilno - Litwa

Kilkudniowy wyjazd na Litwę, przede wszystkim ze zwiedzaniem Wilna.

W organizacji wyjazdu pomagał nam tamtejszy, zaprzyjaźniony Klub Włóczęgów Wileńskich.

Organizator: Łysy
Puszcza Bukowa [zdjęcie]
24 II

Puszcza Wkrzańska czyli Bukowa ;-)

...czyli spacerek organizowany przez Kamila. Tym razem po Puszczy Bukowej.

Organizator: DonCamillo
23 II

Śpiewanki

Wieczorową porą, spotkaliśmy się w siedzibie naszego Klubu, by pośpiewać nieco przy dźwiękach gitary i piosenkach turystycznych.

Księżyc nad Jeziorem Głębokie - zdjęcie
20 II

Spacer Księżycowy

Znów była pełnia księżyca (było nawet jego zaćmienie), a my znów pospacerowaliśmy późnym wieczorem w jego świetle.

Zalew Szczeciński w okolicach Nowego Warpna [zdjęcie]
14 II

Spacer Podgrodzie - Tanowo

Piękna wiosenna pogoda, ferie studentów, uczniów, nauczycieli i wykładowców :-) To najlepszy dzień na małą wycieczkę. Zaczęliśmy w Podgrodziu nad Zalewem Szczecińskim, a potem podążyliśmy w stronę Szczecina. Zobaczyliśmy jak wygląda o tej porze roku Jezioro Piaski by ostatecznie skończyć w Tanowie.

Tatry - Wielki Staw w Dolinie Pięciu Stawów [zdjęcie]
12 II

Tatry, Pieniny, Gorce - pokaz zdjęć

Zdjęcia z zeszłorocznych letnich wyjazdów Krzysia „Łysego” Marciszewskiego. Pokaz odbył się w siedzibie naszego Klubu.

12 II

V Rajd w Nieznane

Jak sama nazwa mówi, do samego końca, nie wiedzieliśmy gdzie rajd się odbędzie ani tym bardziej gdzie się będzie kończył. Kazano nam stawić się o drakońskiej godzinie 6-tej rano w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej a potem kierownik prowadził nas dziwnymi ścieżkami po okolicach Stargardu Szczecińskiego by na koniec trafić na nocleg do miejscowość Dolice.

Organizator: Qbóś
Księżyc nad Jeziorem Głębokie - zdjęcie
22 I

Spacer Księżycowy

W ostatnich miesiącach, gdy tylko na niebie księżyc w pełni, wyruszaliśmy na trochę pokręcony, nocny spacer. Tak samo i w ten wtorek, po spotkaniu klubowym przeteleportowaliśmy się późną wieczorową porą na Głębokie, skąd, przy świetle księżyca, spacerem wróciliśmy do domów.

22 I

Bukowina - Rumunia i Ukraina - pokaz zdjęć

Pokaz zdjęć Ani i Michała Sielickich z ich zeszłorocznego, letniego wyjazdu do Rumunii i Ukrainy. Ania i Michał opowiedzieli nam przede wszystkim o znajdujących się na tych terenach, polskich wsiach i ich okolicach, o Lwowie, rumuńskich drogach, ...

Puszcza Bukowa [zdjęcie]
20 I

Spacer po Puszczy Wkrzańskiej czyli Bukowej ;-)

Pomimo deszczyku, jaki nam chwilami towarzyszył, spacerek uczestnicy określili jako udany, wręcz wspaniały i zwariowany. Trasa, jak zawsze spontaniczna, prowadziła tym razem zachodnią stroną Puszczy Bukowej, począwszy od Podjuch, przez „Łysą Górę” (Wzgórze Akademickie), do „uroczyska mosty”.

Organizator: DonCamillo
15 I

Francja - pokaz zdjęć

Pokaz zdjęć w siedzibie naszego Klubu, z wyjazdu Kamila „DonCamillo” do francuskiego Bordeaux, z małym wypadem w Pireneje, w marcu 2007.

Zobacz też:
© AKT „Kroki” Web Design Team             Grafika: Wojciech Kostecki