Strona główna

Kalendarium 2006

29 XII 2006 - 2 I 2007

Obóz zimowy 2006/07

Szczyrk i okolice.

19 XII

Wigilia AKT „Kroki”

1 - 3 XII

Mikołajki AKT „Kroki”

W tym roku Świętego Mikołaja poszukiwaliśmy i znależliśmy(!) w okolicach Gardna (niedaleko Gryfina).

1 - 5 XI

Studencki Rajd Górski Gronie - Wokół Babiej Góry

Wydłużyliśmy sobie weekend by pojechać na 5 DNI W GÓRY.

Pochodziliśmy po Paśmie Jaworzca, Paśmie Lasku oraz przede wszystkim wspieliśmy się na masyw Babiej Góry - pohasaliśmy do woli po górkach, w pięknej zimowej pogodzie - spadło 20-40 cm śniegu! Noce spędziliśmy w kilku sympatycznych schroniskach przy gitarze, śpiewie i napitkach, odpoczywając na chwilę od codziennych spraw.

Bornholm - zdjęcie [kliknij by zobaczyć powiększenie]
17 X

Bornholm - pokaz fotografii

Pokaz fotografii z rowerowego wyjazdu Marty Jaskuły i jej koleżanki Kasi, na duńską wyspę Bornholm we wrześniu 2006 roku.

Kliknij zdjęcie obok, by zobaczyć kilka próbek zdjęć z wyjazdu.

Slajdy z gór - logo
X - XI

Slajdy z gór i nie tylko

Podczas naszych wtorkowych, jesiennych spotkań, obejrzeliśmy sobie kilka wspomnieniowych pokazów "slajdów" z naszych tegorocznych, letnich wypraw:

  • 7 XI - Krym (w obiektywie Łukasza Szubińskiego)
  • 14 XI - Tatry, Pieniny, Gorce 2005 (Artur aka "Forest")
  • 21 XI - Jura Krakowsko-Częstochowska (ponownie Łukasz Szubiński)
  • 28 XI - Bieszczadzka Prowizora 2006 - czyli fotki z naszego majowego rajdu
13 - 15 X

Vineta... bez granic

Drugi rok z rzędu, rajd "Vineta" odbył się jesienią.

W tym roku wybraliśmy się jednak na wyspę Uznam i zwiedziliśmy jej niemiecką stronę. Drugiego dnia wędrówki zajrzeliśmy zaś na Karsibórz.

29 - 30 IX

III Krokowski Rajd Rowerowy Kierownica

Trasa prowadziła ze Szczecinka, przez Borne Sulinowo do Czaplinka i Złocieńca. Była to ostatnia okazja, by jeszcze przed początkiem semestru, nacieszyć się wakacjami, wolnością, przyrodą. Okazja by zjeździć kawałek naszych pięknych pojezierzy, zwiedzić Borne Sulinowo i miasteczka tego rejonu.

15 - 17 IX

Weekend w Brzeźniaku czyli urodziny Knuja

VIII - IX

Wakacyjne rajdy: Beskid Niski, Tatry, Beskid Żywiecki

21 - 23 VII

Woświn - Urodziny Aliny

Na weekend wybraliśmy się nad Jezioro Woświn na skraju Pojezierza Drawskiego, by obchodzić urodziny Aliny.

2 VII, 9 VII

Międzyodrze na kajakach

W dwa kolejne weekendy, popływaliśmy sobie kajakami po 5-7 godzin po Międzyodrzu. "Zaliczyliśmy" kawałki obu ramion Odry, popływaliśmy też po niesamowitych kanałach Międzyodrza, tak tych szerokich jak i tych już zarastających, obejrzeliśmy pozostałości infrastruktury dawnego toru wyścigowego na kanale Odyniec a w Siadle Dolnym zjedliśmy lody i odpoczeliśmy. Trochę spiekło nas słońce ale mimo wszystko świetnie się bawiliśmy.

14 - 18 VI

Kluka - trasa drezynowa

W długi czerwcowy weekend, zagościliśmy na rajdzie kaszubsko-pomorskim Oddziału PTTK w Gdańsku, gdyż bardzo spodobał nam się pomysł trasy drezynowej.

Więcej informacji o rajdzie, na jego stronie Rajd Kluka.

27 IV - 3 V

Prowizora 2006 - Bieszczady - obóz górski

W długi weekend majowy co roku wybieramy się w górki, pod namioty, mimo iż pora jeszcze nienajcieplejsza, licząc na piękną wiosenną pogodę.

W tym roku, korzystając z tego, że weekend wypadał w środku tygodnia, maksymalnie wydłużyliśmy rajdowy czas i wybraliśmy się na 5-9 dni w Bieszczady.

W Galerii znajdziecie zdjęciową relację z rajdu »

18 IV

Pokaz slajdów z rajdu Odra

7 - 9 IV

II Krokowski Rajd Rowerowy Kierownica

W pięknej, górzystej puszczy Barlineckiej odbył się drugi rajd zwany "Kierownica". Zjeździliśmy okolice Barlinka, Dobiegniewa, Choszczna...

28 III

Mała Fatra - pokaz zdjęć

Slajdy z Małej Fatry pokazał nam Remek Olejnik.
24 - 26 III

Rajd Odra

Tegoroczna „Odra” odbyła się nieco dalej od samej rzeki Odry - na pojezierzu Ińskim. Pierwszego wieczoru odbyliśmy sobie nocny spacer wokół miejsca naszego noclegu - Chatki "Florianki" - zamarźnięte jezioro Brzeźniak. Po cudownym nocnym śpiewograniu w Chatce oraz krótkim śnie, następnego dnia wśród pięknej wiosennej pogody dotarliśmy do miejscowości Ińsko. Tam też odbył się zacięty i długi mecz piłki nożnej. Kontuzje po nim leczyliśmy przez następny tydzień ale już mamy ochotę to powtórzyć:-) W niedzielę zaś najpierw brnęliśmy przez śniegowe zaspy pięknych wzniesień Pojezierza Ińskiego, potem zaś już w deszczu dotarliśmy do Cieszyna Łobeskiego, skąd pociąg zabrał nas do Szczecina.

21 III

Slajdy z Rajdu Babolenie 2006

10 - 12 III

Babolenie - „krokowski” Dzień Kobiet na rajdzie.

Tegoroczny rajd odbył się na pograniczu pojezierza Drawieńskiego. Wędrowaliśmy cudnymi lasami puszczy Drawskiej a wieczorami bawiliśmy się wyśmienicie przy piosence turystycznej, świecach i napitku w szkołach w Bierzwniku i Zieleniewie.

Zobacz też:
© AKT „Kroki” Web Design Team             Grafika: Wojciech Kostecki