Sylwestrowo-noworoczny obóz zimowy w Beskidzie Śląskim a dokładniej w Koniakowie i okolicach.
Tradycyjnie „mikołaja” spędziliśmy na rajdzie. Tegoroczny odbył się w Kamieniu Pomorskim i okolicach.
Wieczór Umarłych Poetów - wieczór z piosenką turystyczną i poetycką.
Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK, Dworcowa 6
W cyklu Forum Turystyczne pokaz przeźroczy z naszego tegorocznego wyjazdu w Góry Ukrainy: Czarnochorę, Świdowiec i Gorgany. Podczas naszego obozu zwiedziliśmy także Lwów - i to można było zobaczyć podczas pokazu.
Forum Turystyczne to cykl pokazów organizowany przez Tomka Łukaszewskiego.
Mnóstwo zdjęć z wyprawy także w Galerii »!
Jesienny cykl slajdowisk z letnich wypraw naszych i naszych przyjaciół. Odbędą się m.in. pokazy slajdów z naszego rowerowego wojażowania po pojezierzach, żeglowania po Jeziorze Dąbie, wyjazdu w Tatry, ...
Część slajdowisk już się odbyła, a najbliższe to:
Dłuuuuugi weekend listopadowy spędziliśmy w Beskidzie Sądeckim, wykorzystując okazję by w środku semestru akademickiego uciec gdzieś w GÓRY.
Zobacz: Zdjęcia z rajdu>>
Rajd odbył się niedaleko Krzyża Wielkopolskiego nad Jeziorem Łubowo (miejscowość: Lubiewo).
Organizator: UKT „Panaceum”.
Impreza w siedzibie naszego Klubu z piosenką poetycką, turystyczną oraz drobnym poczęstunkiem.
Wieczór przy gitarze, jadle i napojach.
Przeszliśmy główne pasma Czarnohory, Świdowca, Gorganów oraz zwiedziliśmy Lwów, ...
Przez dwa tygodnie włóczyliśmy się z plecakami po górach Ukrainy, zdobywając ich najważniejsze szczyty: Popa Iwana, Gowerlę, Pietrosa, Sywulę, ...
Spaliśmy na górskich przełęczach, w dolinkach - wszędzie tam gdzie był choć ślad wody.
Ostatnie dwa/trzy dni wyprawy poświęciliśmy zaś na zwiedzenie Lwowa.
eXprerymentalna trasa: Szczecin - Stargard Szczeciński - Chlebówko - Karkowo - Chociwel - Ińsko - Brzeźniak - Drawsko Pomorskie - Stare Drawsko - Czaplinek - Borne Sulinowo - Samborsko - Szczecinek - Czarne - Małe Swornegacie - Park Narodowy „Bory Tucholskie” - Chojnice. Drogi od piasków i chaszczowania do „krajówek”.
eXprerymentalne menu: mega-glut (kisiel+biała czekolada z rodzynkami+jabłka+banany); chleb ryżowy+nutella+crunch; codziennie kawałek arbuza na n-te śniadanie; czekolada wyjadana łyżeczką wprost z opakowania na rynku w Czaplinku, ...
eXperymentalne miejsca noclegów: głównie namioty; w chatkach, na polach, na dziko, ...
eXperymentalne sposoby przewozu rowerów: zajmowanie pół wagonu pociągu:-)
eXperymentalne metody mycia: jak pojezierza to pojezierza
Rajd nad brzegami Morza Bałtyckiego, po szlakach i drogach Wyspy Wolin i okolic!
Odbyły się trasy dwudniowe: piesza oraz rowerowa, nocowaliśmy zaś w Fortach Wschodnich w Świnoujściu skąd już tylko krok dzielił nas od morza i rzeki Świny. Mieliśmy tam ognisko, zwiedzanie fortów oraz wspólne śpiewanie przy gitarze.
czyli majowe wędrowanie w Gorcach
Rajd zgodnie z nazwą prowizoryczny. Dlaczego?
Kliknij na koalę - dowiesz się więcej.
Organizator: UKT Panaceum
Wszystkich, tych którzy byli lub też być nie mogli na rajdzie „Odra” a przybyli na nasze spotkanie Klubowe czekał poczęstunek - wszystko z miodem: jabłka, ciasteczka, orzeszki a nawet napoje oraz śpiewanki z gitarą i piosenką turystyczną.
3 dni wędrówki po PUSZCZY GOLENIOWSKIEJ, wschodnich wybrzeżach ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO od Białunia do Czarnocina, ognisko, gitara oraz dużo przedniej zabawy. Niestety nie dopisała nam pogoda ale humory mieliśmy przednie.
Dzień pierwszy, trasa: pieszo Jez. Głębokie - Pilchowo, autobusem do Tanowa i dalej pieszo szlakiem czerwonym - Jezioro Świdwie, Zalesie, Podbrzezie - Tanowski Las - szlakiem zielonym: Karpino - szosą do szkoły 2podstawowej w Trzebieży. Nocleg, konkursy, śpiewogranie...
Dzień drugi, trasa piesza: Trzebież - wzdłuż klifowych wybrzeży Zalewu oraz po lodzie w okolice Brzózek i z powrotem po lodach i górach lodowych do Trzebieży. Powrót autobusami do Szczecina.
Niedzielny spacerek po Puszczy Bukowej prowadził Qba. Przeszliśmy ledwie z 11 km ale po drodze zdążyliśmy połamać jedno jezioro, w dodatku wcześniej grając na nim i jego częścią w graniastą piłkę kopaną. Zrobiliśmy jeszcze parę głupich rzeczy ale o nich sza.
Luty poza tym, że był miesiącem sesji, naznaczyły trzy niedzielne spacerki Qby po Puszczy Wkrzańskiej i Bukowej i jeden sobotni z inicjatywy Maćka i Stasia, po zamarzniętym Międzyodrzu.
Wyjątkowo nie jesienią. Tym razem odbył się jako Bal Turizma, obowiązywały przebrania stosowne do konwencji, były konkursy, bar Łakomka, ...
Klub Wysokogórski, początek: godz. 22 czasu moskiewskiego. Koszt ok. 40 rubli.
Org. UKT Labolare.
Odbyliśmy sobie krótki, kilkugodziny spacerek na terenach położonych na południe od Widuchowej a po noclegu w miejscowym gimnazjum, połączonym z imprezą i śpiewograniem, kolejny spacerek - tym razem w kierunku północnym - w rejony Dolnej Odry.
Pokaz slajdów z rajdu górskiego „Gronie” (Beskid Żywiecki i Makowski) oraz z obozu sylwestrowego (okolice Dusznik Zdroju - Góry Stołowe, Bystrzyckie, Orlickie). Wkrótce na stronach piękne zdjęcia!
Gdzie to my nie byliśmy: Kudowa, Polanica, Szczytna, Kłodzko, Bardo, ...
A ile widzieliśmy: Szczeliniec Wielki, Kaplica Czaszek, pijalnie wód leczniczych, muzea, klasztory, kościoły, kapliczki, zamki, labirynty i twierdze, wiele uroczych skałek i pięknych panoram z górskich szczytów
Do tego pojeździliśmy na nartach i snowboardzie, było mnóstwo wieczorów przy gitarze i piosence (turystycznej, rockowej, szantowej) oraz odbyła się oczywiście szampańska zabawa sylwestrowa z tradycyjnym ogniskiem, szampanem, fajerwerkami i tańcami.
Zdjęcia z obozu obejrzeć możecie galerii zdjęć!